Home Assistant podporované produkty

Produkty uvedené na této stránce podporují integraci do DIY systému chytrého bydlení Home Assistant.

Home Assistant (HA) je open source systém pro chytré bydlení a domácí automatizaci. Je stavěn na principu DIY (česky "udělej si sám") a pro jeho provoz je tak ideální třeba váš lokální server (NAS) či miniaturní počítač ‪Raspberry Pi. Hlavními výhodami HA jsou tedy nejen absolutní volnost, ale zároveň maximálně rychlá odezva připojených zařízení a respektování soukromí na základě vaší plné lokální kontroly.

Pro přímé napojení Zigbee produktů do Home Assistanta je aktuálně ideálním řešením univerzální brána Sonoff Zigbee 3.0 USB Dongle Plus-E, která v případě ‪Raspberry Pi funguje v podstatě ihned po připojení do jeho USB portu.

Různé produkty značek Xiaomi a Aqara jsou podporovány několika oficiálními integracemi:

  1. Xiaomi Miio
  2. Xiaomi BLE
  3. Xiaomi Gateway (Aqara)

Produkty značky Yeelight jsou podporovány oficiální integrací Yeelight.

Produkty z platformy eWeLink (např. značek Sonoff či SmartWise) lze do Home Assistanta dostat komunitní integrací Sonoff LAN přes HACS. Povedený návod jak na to naleznete v tomto videu. Při volbě tohoto řešení nemusíte přehrávat originální firmware produktů a tak ani nepřijdete o možnost ovládat produkty přes eWeLink aplikaci.

Produkty značky Tapo od společnosti TP-Link lze do HA připojit přes oficiální integraci SmartThings anebo komunitními integracemi přes HACS:

  1. Tapo Controller - např. pro zásuvky, žárovky
  2. Tapo: Cameras Control - pro kamery

Produkty se štítkem Home Assistant


Top