Home Assistant podporované produkty

Produkty uvedené na této stránce podporují integraci do DIY systému chytrého bydlení Home Assistant.

Home Assistant (HA) je open source systém pro chytré bydlení a domácí automatizaci, který umožňuje integrovat produkty různých výrobců do jednoho společného celku. Je stavěn na principu "udělej si sám" (DIY) a tak zpravidla provozován lokálně na vašem vlastním zařízení, které máte plně pod kontrolou. Vaším domácím serverem pro chytrou domácnost může být například oficiální Home Assistant Green, miniaturní počítač ‪Raspberry Pi, ale třeba i vaše lokální síťové úložiště (NAS). Hlavními výhodami HA jsou tedy nejen absolutní volnost, ale zároveň maximálně rychlá odezva připojených zařízení a respektování soukromí na základě vaší plné lokální kontroly.

Ethernetové a Wi-Fi prvky lze do Home Assistanta napojovat napřímo, potřebujete jen onen server s instalací HA.

Pro připojování koncových Zigbee produktů je třeba server doplnit o univerzální Zigbee bránu, například Home Assistant SkyConnect či Sonoff Zigbee 3.0 USB Dongle Plus-E. V systému se pak přidávání produktů dá řešit buď přes doplněk Zigbee2MQTT, nebo oficiální integraci ZHA.

Různé produkty značek Xiaomi a Aqara jsou podporovány několika oficiálními integracemi:

  1. Xiaomi Miio
  2. Xiaomi BLE
  3. Xiaomi Gateway (Aqara)

Produkty značky Yeelight jsou podporovány oficiální integrací Yeelight.

Produkty z platformy eWeLink (např. značek Sonoff či SmartWise) lze do Home Assistanta dostat komunitní integrací Sonoff LAN přes HACS. Povedený návod jak na to naleznete v tomto videu. Při volbě tohoto řešení nemusíte přehrávat originální firmware produktů a tak ani nepřijdete o možnost ovládat produkty přes eWeLink aplikaci.

Produkty značky Tapo od společnosti TP-Link lze do HA připojit přes oficiální integraci SmartThings anebo komunitními integracemi přes HACS:

  1. Tapo Controller - např. pro zásuvky, žárovky
  2. Tapo: Cameras Control - pro kamery

Produkty se štítkem Home Assistant


Top