V případě, že nastane problém se zařízením, prostudujte prosím nejprve návod k zařízení. Častým problémem je připojení zařízení do sítě Wifi, pokud by nepomohl návod u zařízení, využijte tuto stránku, kde jsou popsány podmínky úspěšného připojení zařízení do sítě Wifi. Pokud ani zde nenajdete odpověď, kontaktujte nás prosím ideálně pomocí emailu uvedeného v sekci Kontakty.

Pro úspěšné přidání zařízení do sítě Wifi musíte splnit následující podmínky:

  • všechna zařízení (nové i váš telefon, pomocí kterého budete zařízení přidávat) MUSÍ být připojena ke stejné Wifi a její frekvence MUSÍ být 2.4 GHz (specifikace b/g/n, pokud u zařízení uvedeno jinak), po spárování je možné telefon provozovat na libovolné síti včetně mobilních dat k ovládání již přidaného zařízení, dejte pozor na následující:
    • automatické přepínání telefonu mezi sítí 2.4 GHz a 5 GHz, případně přepínání mezi sítí Wifi a mobilními daty, v nastavení telefonu zakažte automatické přecházení mezi různými frekvencemi Wifi, zakažte v případě problémů také mobilní data, pokud to telefon neumožňuje, lze využít pro přidání například starší router podporující jen 2.4 GHz sítě, stejně tak lze využít starší telefon nepodporující přecházení mezi 2.4 a 5 GHz sítí, většinou lze také vypnout 5 GHz síť na routeru
    • mějte zařízení ve své blízkosti, mějte také dobrý signál sítě wifi v místě přidávání zařízení
    • zkontrolujte, zda router nemá aktivní filtr MAC adres, vypněte filtr, pokud by tomu tak bylo, s aktivním filtrem MAC adres nelze do sítě přidávat jiná zařízení.

Pokud žádný z kroků nezabere, vyzkoušejte kompatibilní režim párování. Návod jak ho aktivovat najdete v manuálu k zařízení (k dispozici na našich stránkách u každého produktu v češtině i angličtině).

Top